Перейти к публикации
kiev.com.ua ★
ВНИМАНИЕ! С 15 АПРЕЛЯ 2020 НА ПОРТАЛЕ НЕ БУДУТ ДОСТУПНЫ ВСЕ ФОРМАТЫ ПЛАТНОЙ РЕКЛАМЫ.
Морозов Евгений, адвокат

Как полицейские будут проверять водителя на состояние алкогольного опьянения ...

Рекомендованные сообщения

Перевірка водія на стан алко- та/або нарко - сп’яніння на місці зупинки ТЗ.

 

Наказом МВС та МОЗ України від 09.11.2015 р. № 1452/735 затверджено Інструкцію «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (надалі – «Інструкція»).

 

Головне що повинен знати водій:

 

Ознаками алкогольного сп’яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці (п. 3 Інструкції).

Ознаками наркотичного сп’яніння є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість (п. 4. Інструкції)

Згідно п. 6 Інструкції огляд на стан сп’яніння може бути проведений:

- поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів;

- лікарем закладу охорони здоров’я.

В разі відмови водія від огляду на стан сп’яніння або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до ст. 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Важливо: у разі скоєння ДТП, унаслідок якої є особи, що загинули або травмовані, проведення огляду на стан сп’яніння учасників цієї пригоди є обов’язковим у закладі охорони здоров’я.

 

П. 2 Розділу 2 Інструкції особливо в мене викликав здивування, цитую: «2. Огляд на стан алкогольного сп’яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання».

Предметом здивування є останнє слово цього речення, на мою думку це може бути орфографічна помилка і замість «звання» повинно бути «знання», адже всі поліцейські мають службові звання… а ось знання…. велике запитання.

 

Йдемо далі, п. 3 Інструкції передбачає, що поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.

Важливо: Тобто, перед перевіркою водія на стан алко- та/або нарко- сп’яніння поліцейський повинен надати водію відповідну довідку про повірку спеціального технічного засобу вимірювання та відповідний сертифікат відповідності.

 

Огляд на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків (п. 6. Розділу 2 Інструкції).

Важливо: Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.

Примітка: стан сп’яніння це показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові!!!

 

 

Якщо поліцейський виявив у водія стан сп’яніння він складає відповідний Акт і долучає його до протоколу, а водія на протязі 2-х годин направляє до найближчого закладу охорони здоров’я.

Примітка: питання яке залишається відкритим: яким чином поліцейський направляє водія до закладу охорони здоров’я (довозить, доводить, транспортує) і що робити з автомобілем водія???

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
energoone.com.ua
Примітка: питання яке залишається відкритим: яким чином поліцейський направляє водія до закладу охорони здоров’я (довозить, доводить, транспортує) і що робити з автомобілем водія???

ну и?

простынь притянул уже не первую)

с какой целью? - ждешь пока тебе подскажут правильный алгоритм?

*я там все-таки выделю несколько слов. с каких это пор эти слова равнозначны?)

+ п.17. Зміст висновку щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння повідомляється оглянутій особі в присутності поліцейського, який її доставив, про що робиться запис у вищезазначеному висновку.

 

вопрос с авто тоже вызвал улыбку)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
П. 2 Розділу 2 Інструкції особливо в мене викликав здивування, цитую: «2. Огляд на стан алкогольного сп’яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання».

Предметом здивування є останнє слово цього речення, на мою думку це може бути орфографічна помилка і замість «звання» повинно бути «знання», адже всі поліцейські мають службові звання… а ось знання…. велике запитання.

судя по вопросам - тоже особых "знаний" не наблюдается...

---

служба = звание

*а те законопроекты вот чаще всего и составляют вот такие же писаки - как ты сам. которые налепят формулировок всевозможных - хотя адвокатам как раз и есть на чем зарабатывать потом - перекручивая кто на что горазд))

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Присоединиться к беседе

Вы можете опубликовать сообщение сейчас и зарегистрироваться позднее. Если у вас ест ьаккаунт, войдите в него для написания от своего имени.
Примечание: вашему сообщению потребуется утверждение модератора, прежде чем оно станет доступным.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.


×
×
  • Создать...