Перейти к публикации
kiev.com.ua ★
ВНИМАНИЕ! С 15 АПРЕЛЯ 2020 НА ПОРТАЛЕ НЕ БУДУТ ДОСТУПНЫ ВСЕ ФОРМАТЫ ПЛАТНОЙ РЕКЛАМЫ.
gunner

Російсько-українські сім'ї

Рекомендованные сообщения

В мене дружина росіянка, я родом з Івано-Франківська, у 2007-ому поженилися і живемо в Києві. Її батьки завжди були проти що вона поїхала в Україну жити. Перше казали що роботу не знайде. Знайшла. Казали що не люблять тут росіян. І такого вона не відчула ні разу. Перше я з ними всіма по-російськи говорив, потім дружина вже нормально розуміє все і по роботі використовує українську мову. Тому тепер я з нею українською. А теща з тестем ніяк. Коли вони приїжджали останній раз - то вже більше українською говорив, бо четвертий рік пішов все-таки. Тесть навіть казав що розуміє (як виявилось - бравада просто). Листи по електронній пошті теж їм завжди по-російськи писав, а недавно одного написав задав запитання українською, 10 слів.

 

Зчинився скандал. Теща навмисно подзвонила з Москви (при тому що дзвонить раз на пів-року в середньому) і почала питати в дружини чому я написав листа українською і що хотів цим добитися. Дружина тоді почала мені виставляти претензії як я посмів українською написати листа її татові. Головний аргумент - люди жили все життя з однією мовою, тому українську ніколи не вивчать і не збираються вчити, отже я зобовязаний звертатись завжди до них російською.

 

Я рахую раз вони поріднилися з Україною - то не можуть залишатися такими самими як раніше. Не хочуть ламати себе, але ж я теж не хочу повністю "обрусачуватись", мені і в Києві цього "вище даху". Так що хай потроху звикають. Такі аргументи виклав дружині. Але скінчилось все тим що вона сказала що я взагалі не людина і русофоб. Не знаю хто правий.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
energoone.com.ua

gunner, добро пожаловать на Киевский Форум!

 

Теперь по теме. Начнем с того, что ты изложил свою версию видения ситуации, я уверен родители жены бы изложили ее по-другому. Из твоей версии я понял что они принципиально не хотят изучать и пользоваться украинским языком - это, на мой взгляд, показывает их малодушие и где-то национализм. Я сам полукровка (мать украинка, отец грузин) но никаких проблем с этим никогда не было - в Грузии все абсолютно спокойно говорят с моей матерью на русском языке, более того там внегласно считается некультурным говорить в присутствии русского или украинца на своем языке, поэтому почти всегда после сказанного на грузинском все переводят специально для меня на русский, если я что-то не понял.

 

У меня есть друг, который ненавидит украинский язык и я считаю это его позиция, он имеет право, в то же время я с ней не согласен.

 

С другой стороны - возникает вопрос для чего были написаны эти 10 слов на украинском? Чего ты действительно хотел добиться? Одно дело если это было написано на автомате, совсем другое - если для поддергивания, ты же предпологал реакцию. Тут нужно еще учитывать что родители это более взрослые люди, и, в зависимости от твоих целей, иногда стоит им "угождать". Понятно что задеты чувства, и теперь жену настроили против тебя. Если все зайдет очень далеко, я бы на твоем месте поговорил с женой о том, что ты хочешь с ней простого семейного счастья, и хочешь чтобы разные националистические конфликты не разрушали вашу семью и все такое в этом направлении. Скажи что тебе тоже обидно что с твоим родом и твоим языком не считаются (не разговаривают с тобой на украинском) но то из-за этого не идешь в штыки.

 

Вобщем то по большому счету я лично считаю тебя правым, но не забывай, что сначала ищут правду, а потом другую работу. Будь умнее и действуй в зависимости от своих целей.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
принципиально не хотят изучать и пользоваться украинским языком - это, на мой взгляд, показывает их малодушие и где-то национализм

 

Аргумент - в Росії українську мову не вчать в школі, а у нас двомовна країна, отже я зобовязаний говорити російською, раз її знаю.

 

Одно дело если это было написано на автомате, совсем другое - если для поддергивания, ты же предпологал реакцию.

 

Чесно сказати ТАКОЇ реакції я не чекав. Ніяк не можу збагнути чому величезна кількість росіян (з Росії самої) беруть участь в українських ток-шоу, на українських форумах багато є, всі прекрасно все розуміють, а ще одна величезна кількість просто відмовляється розуміти.

 

Взагалі я рахую що трьох років щоб звикнути для "перехідного періоду" більш ніж достатньо. Але в любому випадку просто можна було написати листа-відповідь і сказати що ніхто нічого не второпав. Я б написав по російськи - і всі справи. Але ж не дзвонити зі скандалом.

 

и теперь жену настроили против тебя

 

так, але не тепер, а це продовжується дуже давно, постійні інтриги за спиною і промивання мозку. Причина - переїзд на Україну, як я писав уже.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
В мене дружина росіянка, я родом з Івано-Франківська, у 2007-ому поженилися і живемо в Києві. Її батьки завжди були проти що вона поїхала в Україну жити. Перше казали що роботу не знайде. Знайшла. Казали що не люблять тут росіян. І такого вона не відчула ні разу. Перше я з ними всіма по-російськи говорив, потім дружина вже нормально розуміє все і по роботі використовує українську мову. Тому тепер я з нею українською. А теща з тестем ніяк. Коли вони приїжджали останній раз - то вже більше українською говорив, бо четвертий рік пішов все-таки. Тесть навіть казав що розуміє (як виявилось - бравада просто). Листи по електронній пошті теж їм завжди по-російськи писав, а недавно одного написав задав запитання українською, 10 слів.

 

Зчинився скандал. Теща навмисно подзвонила з Москви (при тому що дзвонить раз на пів-року в середньому) і почала питати в дружини чому я написав листа українською і що хотів цим добитися. Дружина тоді почала мені виставляти претензії як я посмів українською написати листа її татові. Головний аргумент - люди жили все життя з однією мовою, тому українську ніколи не вивчать і не збираються вчити, отже я зобовязаний звертатись завжди до них російською.

 

Я рахую раз вони поріднилися з Україною - то не можуть залишатися такими самими як раніше. Не хочуть ламати себе, але ж я теж не хочу повністю "обрусачуватись", мені і в Києві цього "вище даху". Так що хай потроху звикають. Такі аргументи виклав дружині. Але скінчилось все тим що вона сказала що я взагалі не людина і русофоб. Не знаю хто правий.

 

Походу вони все-таки праві...як на мене.

На рахунок "не людини"-то ,звичайно перебір...але ту не міждержавні стосунки,не протокольні,а родинні.

Ви не взяли до уваги,що літнім людям набагато важче засвоїти будь-що,не тільки мову.

Звичайно,вони могли бі вивчити мову...за власним бажанням! Але Вам, (мені,будь-кому!!!!= в сім"ї ніхто нічим не зобов"язаний!!!) Захоче дружина вивчити українську? Честь їй! не захоче- шана і спілкуйтесь,як спілкувались досі! Сім"Я ,лад і кохання-то найвища цінність і заради того можна будь-що вибачити,а не тільки дрібницю з мовним спілкуванням...Ви ж чомусь помилково сприймаєте то все як зневагу...спрбуйте сприйняти це як ще одну особливість коханої- не менш але й не більш- і все у Вас буде добре! Щасти Васі Вашій родині!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Аргумент - в Росії українську мову не вчать в школі, а у нас двомовна країна, отже я зобовязаний говорити російською, раз її знаю.

таки надо признать, это аргумент

но не повод разжигать конфликт если ты все время общался на русском и проскочило укр словцо, тем более что адресовано это было конкретно им, а не толпе, в которой только они не поняли

Але в любому випадку просто можна було написати листа-відповідь і сказати що ніхто нічого не второпав. Я б написав по російськи - і всі справи. Але ж не дзвонити зі скандалом.

вот именно... мне еще пришла в голову мысль что эти 10 слов были лишь поводом, а конфликт на самом деле берет корни, возможно, из другого совсем места... подумай об этом

Причина - переїзд на Україну, як я писав уже.

а ну так и вот

они просто пытаются доказать что они правы

Походу вони все-таки праві...як на мене.

На рахунок "не людини"-то ,звичайно перебір...але ту не міждержавні стосунки,не протокольні,а родинні.

Ви не взяли до уваги,що літнім людям набагато важче засвоїти будь-що,не тільки мову.

Звичайно,вони могли бі вивчити мову...за власним бажанням! Але Вам, (мені,будь-кому!!!!= в сім"ї ніхто нічим не зобов"язаний!!!) Захоче дружина вивчити українську? Честь їй! не захоче- шана і спілкуйтесь,як спілкувались досі! Сім"Я ,лад і кохання-то найвища цінність і заради того можна будь-що вибачити,а не тільки дрібницю з мовним спілкуванням...Ви ж чомусь помилково сприймаєте то все як зневагу...спрбуйте сприйняти це як ще одну особливість коханої- не менш але й не більш- і все у Вас буде добре! Щасти Васі Вашій родині!

немного уже зная тебя абсолютно удивился такой позиции! те же претензии можно предъявить и им!!! да они не обязаны! но и он не обязан! более того! он все время общался с ними на ИХ языке, а теперь они из-за 10 слов хотят семью разрушить? настраивают против него жену?! да это полный бред и неуважение не только к нему как к украинцу, но и как к человеку!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
вот именно... мне еще пришла в голову мысль что эти 10 слов были лишь поводом, а конфликт на самом деле берет корни, возможно, из другого совсем места... подумай об этом

о! Миша,так ты-психолог? Я именно к этому и подводил вообще-то!

 

Добавлено через 1 минуту

немного уже зная тебя абсолютно удивился такой позиции! те же претензии можно предъявить и им!!! да они не обязаны! но и он не обязан! более того! он все время общался с ними на ИХ языке, а теперь они из-за 10 слов хотят семью разрушить? настраивают против него жену?! да это полный бред и неуважение не только к нему как к украинцу, но и как к человеку!
да,им можно предьявить...возможно,я нечетко написал....

я уточню..

мое мнение в том,что СЕМЬЯ_ВООБЩЕ НЕ МЕСТО для предьявления претензий!!! и языковых в том числе!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Дякую за відповіді, досить змістовно. Тут насправді ще пласт проблем дочки-матері - нереальний тиск і навіть "моральний тероризм" з боку тещі, дарма що вона так далеко.

 

Просто я вважаю що якщо родина "змішана" - то тільки за умов що змішування йде рівномірно. Якщо ж тільки хтось один повинен змішуватися - це вже пряма асиміляція, а асимільовуватись я не збираюся. Одним словом взаємно все має бути.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

все правильно, тебе уважение уже только потому, что ты ищешь ответ на этот вопрос и пытаешься решить проблему. не факт что с той стороны занимаются тем же... но прошу не воспринимать это как то что я настраиваю тебя против родителей жены. вполне возможно что они так же переживают, и скорее всего так и есть.

 

не зря говорят

бывают родственники ближние, бывают дальние. а бывают родственники межконтинентальные, стратегического назначения.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Дякую за відповіді, досить змістовно. Тут насправді ще пласт проблем дочки-матері - нереальний тиск і навіть "моральний тероризм" з боку тещі, дарма що вона так далеко.

 

Просто я вважаю що якщо родина "змішана" - то тільки за умов що змішування йде рівномірно. Якщо ж тільки хтось один повинен змішуватися - це вже пряма асиміляція, а асимільовуватись я не збираюся. Одним словом взаємно все має бути.

gunner-Ви безумовно маєте право будувати відношення в родині за Вашими уподобаннями та Вашими ідеалами!

Ви хотіли почути думки? Маєте мою: то настільки дрібний привід (хтось більше асимілює а хтось менше)-що не йде ні в яке порівняння з миром,ладом та спокоєм в сім"ї!!!

Тим більш що міра асиміляції річ надто суб"єктивна...скажімо,наприклад Вашим рідним з боку дружини потрібно набагато більше часу,щоби засвоїти два десятки автентичних українських слів,ніж Вам-вивчити наприклад якусь аджарську! Мовні здібності=вони у всіх різні!

 

словом=моя думка- воно того не варте! Задля спокою та ладу в сім"ї я би і зулуську мову вивчив... а російську- тим більш...позаяк ми її з Вами і так добре знаємо..А те що рідні дружини не хочуть її засвоювати -так то їх проблеми! не змушуйте їх! Прапора їм в руки- аби лише у Вас в родині панував лад,спокій та затишок!!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
то настільки дрібний привід (хтось більше асимілює а хтось менше)-що не йде ні в яке порівняння з миром,ладом та спокоєм в сім"ї!!!

абсолютно верно, но не надо забывать, что если всегда уступать - это может им понравиться

 

с другой стороны - gunner, не забывай что жена твоя вооще переехала в другую страну, где многие говорят на непонятном ей языке - за это ей тоже спасибо нужно сказать.

 

аби лише у Вас в родині панував лад,спокій та затишок!!

вот золотые слова

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
абсолютно верно, но не надо забывать, что если всегда уступать - это может им понравиться

а что в этом плохого? жена только больше любить и уважать будет,если увидит что ради семьи готов на все...и сама воздаст..сторицей!)))

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
прошу не воспринимать это как то что я настраиваю тебя против родителей жены. вполне возможно что они так же переживают, и скорее всего так и есть.

 

Ну тут і так все запущено. По-перше їхній власне сімейний конфлікт-не конфлікт, сімейні відносини батьки-діти, дякуючи яким дружина і покинула батьків. То люди дуже своєрідні, споживацького складу, але вона це усвідомлює і усвідомлює їх неадекватні забаганки. Ну а я їм однаково ніколи не був до вподоби - то робота моя не влаштовує, то ще щось, то тепер листи не подобаються, гірше не буде, так що про це я не думаю. Просто саме цікаве що поза очі це все, а при зустрічі тепла розмова, багато лицемірства.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
а что в этом плохого?

то плохо, что нельзя абсолютно все спускать с рук

 

Добавлено через 1 минуту

Ну тут і так все запущено. По-перше їхній власне сімейний конфлікт-не конфлікт, сімейні відносини батьки-діти, дякуючи яким дружина і покинула батьків. То люди дуже своєрідні, споживацького складу, але вона це усвідомлює і усвідомлює їх неадекватні забаганки. Ну а я їм однаково ніколи не був до вподоби - то робота моя не влаштовує, то ще щось, то тепер листи не подобаються, гірше не буде, так що про це я не думаю. Просто саме цікаве що поза очі це все, а при зустрічі тепла розмова, багато лицемірства.

тогда лучшая стратегия тут, думаю, серьезно поговорить с женой, что главная твоя цель - сохранине вашей с ней семьи, тепла и уюта дома ни смотря ни на что

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Просто саме цікаве що поза очі це все, а при зустрічі тепла розмова, багато лицемірства.

Друже,вчіться лицемірству!)))) Це не така погана штука!

Хочуть вони листів без української- дайте їм їх! Не така то глобальна забаганка!!! Тим більше,що дружина вас розуміє та підтримує! А то 99% успіху!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

 

Ну, стоит понимать, что проблема заключается (как уже было упомянуто выше) главным образом не в сложившейся ситуации, а в сложившемся отношении по отношению к вам.

Если есть антипатия со стороны родителей, (в данном случае родителей жены) ничего не двинется с места пока, вы сами этого не захотите.

Жена ради вас переехала в другую страну этим все сказано…

А то, что родители конфликтные и что не нравится им много чего в Вас

Это естественно так часто бывает. И то, что они «потребители» это не меняет их чувств к ребенку. Дочь та все время была с ними, а теперь по вашей вине ее нет. Так это они себе видят. (как правело)

В чем суть я не пойму. У меня дядя около 25 лет живет в России, если бы не достиг ничего его бы заклевали он это признает. Ну не любят они Украинцев (Шоб некто не рвал рубашку, КАК ПРАВЕЛО, НЕ ЛЮБЯТ), Проблемы нет штатная ситуация.

Да тоже вас похвалю молодец, что пытаетесь прояснить ситуацию

Но будьте выше это проблема никуда ни денется чем старше родители будут, тем больше они будут цвести в подобных наклонностях.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Друже,вчіться лицемірству!)))) Це не така погана штука!

 

:smile3: Ні, навчитися цьому легше всього, а які плоди воно приносить - видно по нашій державі.

 

Ну не любят они Украинцев

 

Кажуть що люблять, але для цього є умова - нічим від них не відрізнятися. А якщо і говориш по-їхньому і думаєш і поводишся - то ясно що можеш називати себе хоч українцем, хоч гагаузом. Про це власне і тема частково.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Ні, навчитися цьому легше всього, а які плоди воно приносить - видно по нашій державі.

а то вже інша тема...ба,та навіть інший розділ форуму!))))

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

мое мнение:

они люди старше вас-к ним нужно проявлять уважение и говорить с ними на их языке.

сдесь уже говорили что на форуме нехорошо делать замечания по поводу ошибок и тп, но если вы считаете, что говорите на литературном укринском -могу из ваших записей выудить кучу несоответствий, которые называются суржиком или руссизмами-и вы осмеливаетесь когото учить языку?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
они люди старше вас-к ним нужно проявлять уважение и говорить с ними на их языке.

безусловно! но это не значит что можно давать себя в обиду!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
безусловно! но это не значит что можно давать себя в обиду!

 

обижаться вообще мужчине не пристало! ни при каких обстоятельствах

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
мое мнение:

они люди старше вас-к ним нужно проявлять уважение и говорить с ними на их языке.

сдесь уже говорили что на форуме нехорошо делать замечания по поводу ошибок и тп, но если вы считаете, что говорите на литературном укринском -могу из ваших записей выудить кучу несоответствий, которые называются суржиком или руссизмами-и вы осмеливаетесь когото учить языку?

 

Будь-ласка, виужуйте. В вас я відразу впізнаю тотального прихильника другої державної. До речі, яке ви маєте право щось виужувати, якщо не знаєте української мови. Носій мови я, а не ви, все одно якби ви англійця стали вчити говорити по-англійськи.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
До речі, яке ви маєте право щось виужувати, якщо не знаєте української мови.

почему не знаю?- прекрасно знаю- однако этот язык для меня как для вас английский например.

Носій мови я, а не ви, все одно якби ви англійця стали вчити говорити по-англійськи.

в англии и не только есть кафедры украинского языка-и выпускник такого заведения вполне может и имеет право кого либо учить будь он хоть араб.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
почему не знаю?- прекрасно знаю- однако этот язык для меня как для вас английский например.

 

[OFF]Ну для холівара я думаю знайдуться на форумі більш підходящі теми. Взагалі тут не побачив жодної теми на українськй мові, хочу нагадати що форум столиці України, а один якийсь посмів тут вчити когось, давайте в нього помилки знайдем, щоб за суржик виставити, як оригінально.

[/OFF]

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

вы какой-то страшно обидчивый...аж страшно что-то дальше говорить.

форумов киевских довольно много-сделайте еще один ,который будет на украинском.

и вообще зачем вы подняли вопрос о применении родителями вашей жены укр языка- вы понимаете друг друга и так-ну и пусть они общаются на рус , а вы как вам удобней- эти языки родственны и не представляют какого либо неприодолимого барьера-многим хватает недели-и все становится ясно будь то в Белоруссии,Росии(славянские народы), на востоке или западе Украины.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
вы какой-то страшно обидчивый...аж страшно что-то дальше говорить.

форумов киевских довольно много-сделайте еще один ,который будет на украинском.

и вообще зачем вы подняли вопрос о применении родителями вашей жены укр языка- вы понимаете друг друга и так-ну и пусть они общаются на рус , а вы как вам удобней- эти языки родственны и не представляют какого либо неприодолимого барьера-многим хватает недели-и все становится ясно будь то в Белоруссии,Росии(славянские народы), на востоке или западе Украины.

 

Видно що для вас в новинку ця тема.

 

Саме наш брат галіцус (Галіцус (від нім.Galicius) — зневажливе назвисько мешканців Галичини) першим починає соромитися власної самобутньої говірки, почуваючи себе «селом», а тому, вбравши «фірмові» лахи, намагається в Києві якнайшвидше розчинитися у натовпі і мовно в ньому не виокремлюватися. Доходить до гірко-смішного, коли люди при знайомстві «чтокають» і «какають» одне з одним російською, а по хвилині балачки з’ясовується, що вони вихідці з… сусідніх сіл Прикарпаття.

 

http://artvertep.dp.ua/news/267.html?logout

 

хочу бути самим собою, а не як всі.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Присоединиться к беседе

Вы можете опубликовать сообщение сейчас и зарегистрироваться позднее. Если у вас ест ьаккаунт, войдите в него для написания от своего имени.
Примечание: вашему сообщению потребуется утверждение модератора, прежде чем оно станет доступным.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.


×
×
  • Создать...