Перейти к публикации
kiev.com.ua ★
ВНИМАНИЕ! С 15 АПРЕЛЯ 2020 НА ПОРТАЛЕ НЕ БУДУТ ДОСТУПНЫ ВСЕ ФОРМАТЫ ПЛАТНОЙ РЕКЛАМЫ.
horting

Український національний вид спорту Хортинг вводиться в урок фізкультури в школі

Рекомендованные сообщения

Народжений в Україні хортинг було визнано видом спорту Наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту № 3000 до Дня Незалежності України від 21 серпня 2009 року, і от тепер сталася ще одна видатна подія для становлення національних спортивних традицій нашого народу - відповідно до листів № 1/11-8601, № 1/11-8604 Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 15.09.2011 р., підписаного заступником Міністра Б.М. Жебровським, в урок фізичної культури з 5 по 11 класи у загальноосвітніх навчальних закладах вводиться нова дисципліна "Хортинг".

Авторами програми з фізичної культури для шкіл з 5 по 11 класи варіативного модуля "Хортинг", яку схвалило Міністерство з грифом "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України" є засновник хортингу, аспірант лабораторії фізичного розвитку Інституту проблем виховання Національної Академії педагогічних наук України, Президент Всесвітньої Федерації Хортингу, старшина у відставці 80-ї окремої розвідувальної роти 103-ї повітряно-десантної дивізії у Республіці Афганістан, Кавалер ордену Червоної Зірки та медалі "За відвагу", майстер спорту України міжнародного класу, Заслужений тренер України Єрьоменко Едуард Анатолійович та завідувач лабораторії фізичного розвитку Інституту проблем виховання НАПН України, кандидат педагогічних наук, доктор філософії, голова Броварської міської спілки ветеранів Афганістану Івашковський Віталій Володимирович.

Матеріали до розгляду науково-методичної комісії з фізичної культури Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України протоколом № 2 від 15 березня 2011 року надав та рецензував кандидат педагогічних наук, член-кореспондент Української академії наук Зубалій Микола Дмитрович, питання щодо експертизи рукопису навчальної програми з фізичної культури для загальноосвітніх навчальних закладів. 5-9, 10-11 кл. Варіативний модуль "ХОРТИНГ" (авт. Єрьоменко Е.А.) погодили і впровадили до використання в українських школах начальник відділу науково-методичного забезпечення основ здоров'я, фізичної культури та захисту Вітчизни Інституту іноваційних технологій та змісту освіти МОН України Деревянко Вікторія Василівна та головний спеціаліст департаменту загальної середньої і дошкільної освіти МОН України Дятленко Сергій Миколайович. Затвердив програму вивчення хортингу в школах України особисто директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Єресько Олег Вікторович.

Відповідно до зазначених рішень, український хортинг, як розділ фізкультури у школах України, стає в один ряд з такими відомими видами спорту як гімнастика, легка атлетика, футбол, баскетбол, плавання, волейбол, але саме на нього Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України покладено виховні аспекти школярів на прикладі спортивних та культурних традицій, героїчної спадщини українського народу, патріотизму і знань витоків, історіїї козацтва та походження фізичної культури в нашій країні.

 

Пресслужба Інституту проблем виховання

Національної Академії педагогічних наук України

16.09.2011 р.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Слово «Хортинг» походить від назви славетно відомого в світі острова Хортиця, де була розташована і діяла Запорозька Січ. Система підготовки, виховання характеру, вдосконалення майстерності та надбання змагального духу українських козаків лягли в основу хортигу, як виду спорту, народженого в Україні. Хортинг - це вид спорту, народжений в Україні, заснований на досвіді передових сучасних методик підготовки професійних спортсменів з різних видів бойових мистецтв, який містить в собі комплекс ефективних прийомів самозахисту, що синтезовані і відібрані в спеціальну послідовну програму навчання захисних та атакуючих технічних дій, комплексна система різносторонньої підготовки спортсмена, готового до виступу на змаганнях по будь-яким повноконтактним правилам одноборств.

Наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту № 3000 від 21.08.2009 р. до 18-ї річниці національного свята Дня Незалежності України було визнано хортинг видом спорту в Україні. Внесено у перелік видів спорту, що визнані в Україні за № 71.

В Україні розвитком хортингу займається Українська Федерація Хортингу (УФХ). Головною метою створення та діяльності Української Федерації Хортингу є сприяння розвитку хортингу, популяризації та підвищенню ролі фізичної культури та спорту, зміцненню здоров’я, досягненню високих спортивних результатів, пропаганді здорового способу життя, вихованню морально-етичних, вольових та інтелектуальних здібностей людей, спільної реалізації та захисту законних соціальних, економічних, соціально-культурних, спортивних та інших інтересів своїх членів. Федерація є неприбутковою громадською організацією спортивно-оздоровчого напрямку, має свої осередки в усіх 27 адміністративних регіонах України. Свідоцтво Міністерства юстиції України про реєстрацію об'єднання громадян № 3076 від 25.03.2009 року. Офіційний сайт УФХ - http://www.horting.org.ua

Засновник хортингу, Президент УФХ – Єрьоменко Едуард Анатолійович, 17.01.1968 року народження, громадянин України. Освіта: Вища спеціальна спортивна, Дніпропетровський Державний Інститут фізичної культури та спорту, Олімпійський спорт, Кафедра: боротьби та боксу, 1995 р. Вища економічна, Київський Міжгалузевий Інститут Управління, економічний факультет, облік та аудит, 2008 р. Вища юридична, Київський Національний Університет ім. Тараса Шевченка, юридичний факультет, міжнародне правознавство, 2009 р. На даний момент пише кандитатську дисертацію і є аспірантом лабораторії фізичного розвитку Інституту проблем виховання Національної Академії педагогічних наук України.

Спортивні звання: Призер Чемпіонатів Світу з карате /2005 р., м. Москва, Росія/, Європи /2002 р., м. Вроцлав, Польща/, Відкритого Чемпіонату Японії /м. Тоде, Японія/ та міжнародних змагань, Чемпіон України, майстер спорту України міжнародного класу, Заслужений тренер України. Служба в Збройних Силах: Учасник бойових дій в Афганістані 1986 – 1989 р.р., старшина запасу 80 окремої розвідувальної роти 103 повітряно-десантної дивізії. Державні нагороди: Орден «Червона Зірка», медаль «За відвагу», медаль «За віру і мужність», Почесний знак «Воїнська Доблесть», медаль «За відзнаку у військовій службі 2-го ступеню». Персональний сайт президента Української Федерації Хортингу: http://www.yeremenko.kiev.ua

Міжнародна Федерація Хортингу зареєстрована за заявою 7 країн 6 серпня 2009 р., свідоцтво № 3162, і має відділення, які розвивають хортинг у країнах світу: Україна, Російська Федерація, Грецька Республіка, Грузія, Республіка Куба, Республіка Туркменістан, Литовська Республіка, Сполучені Штати Америки, Китайська Народна Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Сполучене Королівство Великобританія, Франція, Словацька Республіка, Угорщина, Бангладеш, Ісламська Республіка Іран, Республіка Білорусь, Італійська Республіка, Республіка Польща, Естонська Республіка, Палестина, Азербайджанська Республіка, Народна Демократична Республіка Алжир, Республіка Туніс. Офіційний сайт МФХ - http://www.horting.org

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

В загальному розумінні хортинг розглядається як спортивне направлення змішаних єдиноборств, де дозволені всі прийоми, повноконтактна версія змішаних бойових мистецтв, набір навичок для перемоги над супротивником у змагальному двобої. Повне розуміння цього бойового мистецтва значно ширше, і навички ведення бою є лише малою прикладною частиною. Хортинг- це спосіб життя, особливий погляд на навколишню дійсність. Першочерговим завданням, якого є виховання людини духовної, внутрішнього багатою. Тільки через досягнення внутрішньої гармонії людина може направити свою життєву енергію на досягнення поставленої мети.

У першу чергу спортсмен хортингу вчиться керувати собою, своїми емоціями і бажаннями, намірами і вчинками. Такий спортсмен може розглядатися як воїн, він завжди несе відповідальність за свої рішення і дії. Hетерпіння, пошук легких шляхів, досягнення мети за будь-яку ціну не властиві воїнові. Перша і найважча перемога, яку повинен одержати майбутній воїн - перемога над самим собою. Фізична сила не являэться основною характеристикою воїна, вік і стан здоров'я не владні над його духовним станом, йому не чуже почуття страху, однак, він насолоджується своєю здатністю направляти це почуття в потрібне русло, своєю здатністю мобілізувати всі ресурси свого тіла для вирішення поставленого завдання, він у першу чергу піклується про доцільність застосування грубої сили, а потім про спосіб застосування цієї сили. Реалістична оцінка своїх здібностей, які значно вище здібностей середньої людини, дозволяють йому холоднокровно оцінювати ситуацію і приймати правильні рішення в критичних ситуаціях.

Спортсмен хортингу, уміє використовувати будь-яку ситуацію поєдинку собі на користьу і виходити у двобої переможцем навіть у програшних ситуаціях. Будь-яка поразка для нього є ще одним кроком до своєї мети - придбанню досвіду, оцінці супротивника, тимчасовому заспокоєнню ворога. Hе дивлячись на необов'язкову фізичну перевагу над супротивником, для перемоги він як воїн не може бути слабким. Тільки перевершуючи супротивника в одній з декількох складових: силі, умінні, хитрості, спритності, витривалості і, нарешті, просто бажанні перемогти,- він може здобути перемогу.

Усе життя спортсмена хортингу складається з боротьби і самовдосконалення. Рід занять не є його основною ознакою. Спортсмен, як воїн - це тип особистості, спосіб життя, спосіб взаємодії з навколишньою реальністю. Він не обов'язково повинний займатися хортингом, але саме серед людей, які займаються цим бойовим мистецтвом, частіше всього можна зустріти такий тип особистості, тому що хортинг сприяє розвитку якостей, властивих воїну. Hавчить людину виконувати технічні елементи значно легше, ніж прищепити йому нові особистісні вольові якості. Тому завжди шлях навчання хортингу, як бойового мистецтва, мистецтва воїнського духу, лежить через довгий процес, який передує навчанню. За цей період Вчитель повинний визначити здатності і схильності учня. Звичайно перші заняття проводяться в умовах важких навантажень, після таких занять де-хто може не витримати і піти, але залишилися після такого добору дійсно готові займатися хортингом. Однак, це не означає, що групу, яка залишилася, відразу варто навчати техніці. Подальше виховання йде шляхом прищеплювання навичок етикету, духовного розвитку, вивчення моралі воїна - правил спортивного етикету хортингу. Тільки, коли Вчитель вважає духовний розвиток учня достатнім для того, щоб він не був небезпечний для суспільства, починається навчання прийомам, застосування яких, може стати небезпечним. Сама по собі техніка хортингу не може бути поганою або гарною, вона є тільки способом досягнення мети, а імовірність досягнення мети прямо залежить від майстерності володіння цією технікою. Майстерності володіння технікою недостатньо для перемоги, це тільки одна сторона навичок спортсмена. Для ефективного застосування техніки хортингу необхідний бойовий дух – Дух Хортингу, який закладений в цьому бойовому мистецтві, прагнення перемогти - незламна воля до перемоги, уміння приймати рішення в нестандартних умовах. Такі навички приходять тільки з досвідом. Задача Вчителя відчувати психологічний стан учня і непомітно для нього ставити задачі на межі або навіть за межами його можливостей, уміючи допомогти в подоланні труднощів на шляху досягнення таких цілей. Головне, чому Вчитель повинний навчити учня - умінню ставити цілі і досягати їх. Це уміння приходить разом з формуванням світогляду і вихованням в учня духу воїна – Духу Хортингу. Hе кожен учень може стати воїном, багато в чому це залежить від психологічного складу і цілеспрямованості.

Спортсмен хортингу, як воїн, ніколи не задоволений собою і своїми досягненнями в повній мірі, він ніколи не скаже про себе, що він "Справжній Воїн". Він надзвичайно співчутливий до чужого болю, бо знає на собі, що таке біль. З глибокою повагою ставиться до своєї матері та батька, поважає людей літнього віку і щиро любить дітей. Він, як то кажуть, справжній джентельмен у стосунках з жінкою, ніколи не образить і не принизить її. Характер спортсмена-воїна не дозволяє йому неповажно висловлюватися про свій клуб хортингу, своє рідне місце тренувань. І головна його характеристика– він не зраджує, бо вихований за традиціями хортингу, де б він не був, залишається вірним своєму Вчителеві!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

И вот - вдруг откуда ни возьмись появился новый "вид спорта".

 

Естественно сразу возникает море вопросов.

 

Для начала:

 

1. В чем отличие вашего нового "вида" от всех микс-файтов, отличающихся только правилами проведения соревнований?

 

2. На какой технике основывается данный хортинг? На боксе, киокушине, дзюдо?

 

3. Считаете ли Вы индивидуальные тренерские наработки основателей хортинга достаточными для выделения данного "свода правил соревнований по микс-файту" в "новый вид спорта" и формирование отдельных методик обучения?

 

 

Очень не радуют тенденции, при которых уже существующие виды единоборств и "спорта" совершенно не получают поддержки от государств. При том псевдонациональные виды возникают и возникают. Почему такая тишина в боксе, тайбоксе, каратэ? Почему нужно придумывать новый, никому не известный "вид спорта" и начинать его пиарить?

 

Также очень заинтересовало происхождение названия данного "вида спорта".

 

Слово «Хортинг» походить від назви славетно відомого в світі острова Хортиця, де була розташована і діяла Запорозька Січ.

 

 

Очень непонятно, почему нововозникающий вид спорта, который позиционирует себя как украинский и казачий, семантически и этимологически имеет название, построенное на англицизме.

 

Англицизмы на -инг в языке-источнике являются производными от глагольных основ (to dive – diving, to shape – shaping)....

 

Спортивная терминология — основной проводник «инговых» новообразований...

 

Как видно, мы сталкиваемся с ситуацией, когда заимствования, проникая в язык-реципиент, поначалу принимая морфологические условия новой языковой среды, вскоре начинают «навязывать» ей собственные.

 

В середине 90-х годов исследователями было отмечено, что...слова на -инг, пусть и не всегда вполне понятные... являются одним из символов американской языковой экспансии (см.: Сешан, 1996б).

 

 

Диссертация. Англицизмы в русской спортивной лингвокультуре конца хх века

 

По сему не понятно, как "украинский" "вид спорта" может называться от украинского существительного (не глагола!) обозначающего название острова с прибавлением английского суффикса -инг.

 

Скажите пожалуйста, следует ли нам ожидать в дальнейшем возникновение новых "казачингов" , "гопачингов", "спасингов" ?

 

Прошу пояснить данные недоразумения, уважаемый horting.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Чупакабра, не стоило так распыляться. Думаю, топикстартер даже не все понял в последнем твоем сообщении ))))) Можно еще массу недоразумений найти. Например, почему сначала был зарегистрирован вид спорта, проанонсировано несколько десятков отделений по всей Украине, а на вторую Олимпиаду боевых искусств никто не пришел, хотя заявлялись. Организаторы так и сказали: а у них некого выставлять, спортсменов нет. Нонсенс: спортсменов нет, а вид спорта есть :крутяшка:

 

На самом деле хортинг - это киокушин, по правилам микс-файта. Ну, по крайней мере по проморолику видно: ногами бьют зачетно, а руками - полный колхоз.

 

Как вставить видео с YouTube?

 

Тут и ежу понятно, что кто-то, имея необходимые связи в чиновничьих кругах, пролоббировал свои интересы. Теперь на это чудо выделяются немалые бюджетные средства, а чему там учат, то вопрос десятый. Десятый, но очень кумэдный (и не стыдно такое выкладывать в интернет))))):

 

Как вставить видео с YouTube?

 

А хотите еще посмеяться, зайдите на официальный сайт хортинга, там есть что почитать ))

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Присоединиться к беседе

Вы можете опубликовать сообщение сейчас и зарегистрироваться позднее. Если у вас ест ьаккаунт, войдите в него для написания от своего имени.
Примечание: вашему сообщению потребуется утверждение модератора, прежде чем оно станет доступным.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Восстановить форматирование

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.


×
×
  • Создать...